Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur ÜCRETSİZ İLAN VER

Müşteri Hizmetleri / (0312) 252 14 15

Sahte emlak ofislerine dikkat

Anasayfa Haber ve Duyurular Sahte emlak ofislerine dikkat
Sevdiklerinizle Paylaşın

Sahte emlak ofislerine dikkat

Sahte emlak ofislerine dikkat

Türkiye'nin bir çok il ve ilçelerinde hiçbir vergiye tabi olmadan, sertifika almadan emlak ofisi açanlara suç üstü düzenlenen baskında Ankara'da ev satma vaadiyle vatandaşları 3 milyon lira (3.000.000) TL zarara uğratan suç örgütüne düzenlenen operasyonda 37 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mamak ve Altındağ ilçelerinde emlak ofisleri açarak kendilerini emlakçı olarak tanıtan şüphelilerin, ev satma vaadiyle vatandaşlardan haksız kazanç elde ettiklerini tespit etti. 

Şüphelilerin, ev satma vaadinde bulundukları vatandaşları devir işlemleri için gittikleri tapu müdürlüklerinde beraber hareket ettikleri memurlar aracılığıyla oyalayarak satış işlemlerini yapmadıkları, vatandaşlara paralarını geri vermedikleri ve paralarını geri almak isteyenleri de emlak ofislerinde zorla alıkoyarak darp ve tehdit ettikleri ortaya çıkarıldı.

Bu kapsamda, aralarında kamu kurumlarındaki memurların da bulunduğu 41 şüpheli hakkında 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda 29 kişinin yaklaşık 3 milyon lira zarara uğratıldığı belirlendi.


Bu yolla elde ettikleri gelirle uyuşturucu ticareti yaptıkları da tespit edilen şüphelilere yönelik 36 ikamet ve 7 iş yerine eş zamanlı "Avcı Emlakçılar Operasyonu" düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 37 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.


Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi için belediyelerin ruhsat (küşat) müdürlüklerinin, zabıta müdürlüklerinin gerekli denetimleri arttırması gerekiyor. Böyle menfur olaylar sonucunda dolandırılan insanların yanında mesleğini düzgün olarak icra eden emlak ofisleri de zan altında kalmakta ve emlakçılık mesleği güven yitirmektedir.

09.03.2022 Çarşamba

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun. ilanarat.Com

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Emlakçıdan veya Sahibinden Gayrimenkul ilanları için, Türkiye'nin Emlak İlan Sitesi ilanarat.Com

Copyright © 2021 Her hakkı saklıdır. ilanarat.Com