Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur ÜCRETSİZ İLAN VER

Müşteri Hizmetleri / (0312) 252 14 15

Hobi bahçelerine yasal düzenleme

Anasayfa Haber ve Duyurular Hobi bahçelerine yasal düzenleme
Sevdiklerinizle Paylaşın

Hobi bahçelerine yasal düzenleme

TBMM’nin koronavirüs nedeniyle ara verdiği çalışmalarına yeniden dönmesiyle birlikte, yeni yasa çalışmalarının içerikleri de belli olmaya başladı.

Tarım ve gıda düzenlemelerinden oluşan yeni yasa teklifi çalışmalarında son noktaya gelindi. Tarım arazilerinin hobi bahçeleri için satılmasına ve bölünmesine izin verilmeyecek. Hapis cezasından, markanın yasaklanmasına kadar bir dizi yeni kural getirilecek.


Prefabrik ev;

Edinilen bilgiye göre, 30 maddelik paketle ilgili olarak AK Parti grup yönetiminde bakanlık bürokratlarında katılımıyla iki kez toplantı yapıldı. Yapılan toplantılarda, daha önce Meclis’e gönderilen taslağa, yeni maddeler eklendi. Yapılan toplantılarda, hobi bahçesi yapmak için tarım arazilerinin bölünerek satılmasının önüne geçilmesi gerektiği belirtildi. Arazi sahiplerinin bu satışı karlı bulduğu, ancak bunun tarımsal üretime hiçbir katkısının olmadığı, tarım arazilerinin parçalandığı aktarıldı. Uzun süreden beri tartışılan bu konuda, siyasiler de tarım alanlarının hobi bahçeleriyle yok edildiğini, beton zemin dökülüp prefabrik evler yapıldığı, bunların zamanla konuta dönüştürülerek, tarım arazilerinin yok edildiğini dile getirmişlerdi. 200-500 metrekareye bölünen tarım arazilerinin kurulan kooperatifler aracılığıyla inşaat alanlarına dönüştürüldüğü belirtiliyor. Düzenlemeye, tarım arazilerini hobi bahçesi için bölünerek satılmasına engelleyen hüküm konuldu.


Torba yasa tasarısı için de hobi bahçeleri ile ilgili yasa teklifi ;

- Tarım arazilerinde birbirine komşu araziler ile ilgili ön alım hakkı yeniden düzenlenecek. Bununla ilgili yaşanan kötü niyetli uygulamaların önüne geçmek için, arazinin komşu tarafından alınmaması durumunda başkalarına satışına kolaylık getirilecek.


Hapis cezası

- Suçun tekrarı durumunda, hapis cezası ve firmanın üretimden men edilmesine kadar cezalar getirecek. Gerekirse hapis, üretim ve sektörden men cezası aynı anda verilebilecek.

03.06.2020 Çarşamba

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun. ilanarat.Com

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Emlakçıdan veya Sahibinden Gayrimenkul ilanları için, Türkiye'nin Emlak İlan Sitesi ilanarat.Com

Copyright © 2019 Her hakkı saklıdır. ilanarat.Com