Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur ÜCRETSİZ İLAN VER

Müşteri Hizmetleri / (0312) 252 14 15

Emlak sektöründe meslekte birlik çalışmaları

Anasayfa Haber ve Duyurular Emlak sektöründe meslekte birlik çalışmaları
Sevdiklerinizle Paylaşın

Emlak sektöründe meslekte birlik çalışmaları

Dünya da yaşanılan salgın ve ekonomik krizler nedeni ile hükümetimiz tarafından alınan tedbirlerin yanı sıra ayakta kalma mücadelesi veren Emlak Sektörü çalışanlarının ankara tüm emlakçılar odasına yaptıkları başvurular doğrultusunda web sayfa kullanıcıları olarak Emlak Sektörü Çalışanları adına ortak bir deklarasyon yayınlama talepleri değerlendirilmiş ve iş bu deklarasyon yayımlanmıştır. 


Emlak ilan siteleri ile yapılan üyelik sözleşmeleri uygulaması maalesef yaşanılan sıkıntılar nedeniyle odamız üyelerini zora sokmaktadır. Koronavirüs hastalığı (COVID-19) salgını nedeniyle emlak ofislerinin ilanlarını yayınladığı bu sitelerden geri dönüşler durma noktasına gelmiş, buna rağmen devam eden ödemelerden dolayı da emlak sektörü esnaflarının zor durumda kalmasına ve emlak ilan sitelerine üye emlak firmalarının ödeme güçlüğü çekmesine neden olmuştur. Emlak ilan sitelerinin üyelerine sağladığı kampanyaların emlak firmalarına artık yeterli gelmediği kanaati oluşmaya başlamıştır.


Web sayfası hizmeti veren firmaların sözleşmelerinin farklı maddelerinde yer alan "Mücbir Sebep" maddesinin uygulamaya alınması ayrıca Türk Borçlar Kanunun 138. maddesi gereğince; durumun değerlendirilmesi birçok mağduriyeti önleyecektir. Denilerek emlak ilan sitelerinin bu süreçte Evde Kal Türkiye kampanyası gereği ofislerini açamayan emlak firmalarına gerekli desteğin verilmesi konusunda dikkatleri çekilmiştir. Yıllardır iş ortağı denilebilecek düzeyde çalışan bu iki sektörün ilişkilerinin bundan sonra ne yöne evrileceği de merak konusu. 


Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası ayrıca başka bir çok kurum ve kuruluşa içinde bulunduğu durumu anlatan ve dikkat çeken yazışmalarda bulunmuştur. Üyelerine karşı sorumlu şekilde hareket eden Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası'na bizde buradan teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz.


Sizlerle paylaştığımız bu dilekçelerin haricinde bütün ilçe belediyelerine de gerekli müracaatlar yapılmış ve destekleri istenmiştir. Bu çalışmaların mimarı meslekte birlik platformu #bendevarım ekibine de ayrıca teşekkür ederiz. 

Kaynak: Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası

                Meslekte birlik platformu 

09.04.2020 Perşembe

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun. ilanarat.Com

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Emlakçıdan veya Sahibinden Gayrimenkul ilanları için, Türkiye'nin Emlak İlan Sitesi ilanarat.Com

Copyright © 2019 Her hakkı saklıdır. ilanarat.Com