Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur ÜCRETSİZ İLAN VER

Müşteri Hizmetleri / (0312) 252 14 15

500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktar yüzde 80’den yüzde 90’a çıktı

Anasayfa Haber ve Duyurular 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktar yüzde 80’den yüzde 90’a çıktı
Sevdiklerinizle Paylaşın

500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktar yüzde 80’den yüzde 90’a çıktı

500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktar yüzde 80’den yüzde 90’a çıkartıltıdığını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konut kredilerinde asgari peşinat yüzde 10’a düşürülecek " diye konuştu.


Konut kredisinde peşinat oranı yüzde 10'a düştü

Daha önceden tüketicilere, konut almak amacı ile kullandırılacak krediler ile konut teminatlı kredilerde, konutun gayrimenkul değerleme uzmanı (konut eksperi) tarafından belirlenen değerinin, yüzde 75'ine kadar olan kredi kullanma oranı, yüzde 80'nine çıkartılmış, buna göre konut kredisi kullanacak olan kişilerin ödemek zorunda olduğu peşinat tutarı, yüzde 20'ye düşmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıkladığı koronavirüs destek paketi kapsamında 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktar yüzde 80’den yüzde 90’a, konut kredisi peşinatını yüzde 10'a indirildiğini müjdeledi.


Yeni düzenleme kapsamında 500 bin liralık bir ev almak isteyenlerin 50 bin liralık peşinatı bulunuyorsa, yüzde 90'e karşılık gelen kalan 450 bin lirayı kredi çekebiliyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'ndan sonra ekonomiyi ilgilendiren 19 maddelik tedbir paketini açıkladı. 

Faizlerin düşmeye devam etmesi ile Ocak ayında sıfır konut için faiz oranlarını yüzde 0.79’a indiren kamu bankalarından Merkez Bankasının dün gerçekleştirdiği acil önlem planları kapsamında 100 baz puanlık politika faiz indirimi ile yeni bir kredi faiz indirimi bekleniyor.

Faizlerin düşmesi ve akabinde gayrimenkulün değerinin %90 'nına kadar kredi kullanılabilmesi konut sektörüne çok olumlu yansıyacağı düşünülmektedir. 

Kaynak : Resmi gazete

19.03.2020 Perşembe

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun. ilanarat.Com

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

Emlakçıdan veya Sahibinden Gayrimenkul ilanları için, Türkiye'nin Emlak İlan Sitesi ilanarat.Com

Copyright © 2019 Her hakkı saklıdır. ilanarat.Com